10ο Πολιτιστικό Φεστιβάλ Γαλατσίου

Βρισκόμαστε ήδη μέσα στο καλοκαιράκι …και  ξεκίνησε την Κυριακή 1 Ιουλίου στο Άλσος Βέικου, το 10ο Πολιτιστικό Φεστιβάλ του Δήμου Γαλατσίου….

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΑΛΣΟΣ ΒΕΪΚΟΥ – ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΗΜΟΥ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ 9μ.μ.

 

ΙΟΥΛΙΟΣ
1 ΚΥ Συναυλία με το ΔΙΟΝΥΣΗ ΤΣΑΚΝΗ Μαζί του η Κασσιανή Λειψάκη
2 ΔΕ Συναυλία με το ΜΙΜΗ ΠΛΕΣΣΑ Μαζί του ο Σπύρος Κλεισσάς, η Ιώ Νικολάου και η υψίφωνος Μαργαρίτα Γκινοσάτη
3 ΤΡ Συναυλία με τους ΣΤΕΛΙΟ ΜΑΞΙΜΟ & ΕΛΕΝΗ ΛΕΓΑΚΗ
4 ΤE Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ Πρωταγωνιστούν: Παύλος Χαϊκάλης, Ρένια Λουϊζίδου, Δημήτρης Μαυρόπουλος, Τζόυς Ευείδη κ.ά.
5 ΠΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΚΡΑΟΥΝΑΚΗΣ & Η ΣΠΕΙΡΑ – ΣΠΕΙΡΑ Επίσημη καλεσμένη η Αγλαΐα Παππά
6 ΠΑ ΤΡΙΦΩΝΟ (ΕΡΩΦΙΛΗ, ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΥΦΑΝΤΗΣ & ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΕΡΑΝΤΑΚΟΣ)
7 ΣΑ Συναυλία με τα ΗΜΙΣΚΟΥΜΠΡΙΑ & TO ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ PREJUDICE REBORN
8 ΚΥ ΑΝΤΟΝΙΟ ΠΟΝΑΕΙ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ Επιθεώρηση με τους Στάθης Ψάλτη, Μάρθα Καραγιάννη κ.ά.
9 ΔΕ ΝΑ ΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ Η ΝΑ ΜΗ ΖΕΙ του Nick Whitby. Απόδοση – σκηνοθεσία: Θ. Παπαθανασίου + Μ.Ρέππας με την Κάτια Δανδουλάκη κ.ά.
10 ΤΡ ΑΝ ΕΣΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ του Δημήτρη Σεϊτάνη Παιδική Παράσταση
11 ΤΕ ΑΓΓΕΛΑ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ Σκηνοθεσία: Λάμπρος Λιάβας – Άννα Βαγενά Παίζουν: Άννα Βαγενά, Γιασεμί Κηλαηδόνη
12 ΠΕ ΣΜΥΡΝΕΪΚΟ ΜΙΝΟΡΕ Ερμηνεύει η Γλυκερία, μαζί της η διάσημη τουρκάλα τραγουδίστρια Dilek Koc & η Αρετή Κετιμέ
13 ΠΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΝ ΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΟΥΝ ΚΙ ΟΙ ΔΟΥΛΟΙ του Σουρή, με την Ελένη Γερασιμίδου
14 ΣΑ 7 ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ με τη Ζέτα Δούκα, Ματθίλδη Μαγγίρα, Παναγιώτη Πετράκη & Μάκη Δελαπόρτα
15 ΚΥ ΜΕ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΙΣ ΝΟΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΑΝΟΙΓΩ ΠΟΡΤΕΣ Παιδική Παράσταση, Κείμενο: Τάκης Χρυσούλης
16 ΔΕ ΤΟ ΑΝΘΟΣ ΤΟΥ ΓΙΑΛΟΥ του Αλέξανδρου Παπαδιαμάντη, με Τάκη Χρυσικάκο και Λουδοβίκο των Ανωγείων
17 ΤΡ ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΤΣΟΛΙΑ ΜΟΥ! Μουσική Παράσταση με: Αντώνη Λουδάρο, Κρατερό Κατσούλη, Γεράσιμο Γεννατά & Π.Αμπατζή
18 ΤΕ ΕΙΔΑ ΦΩΣ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ Πρωταγωνιστούν: Γιώργος Χρανιώτης, Λίλη Τσεσματζόγλου, Νίκος Γεωργάκης , κ.ά.
19 ΠΕ Συναυλία με το ΜΑΝΟ ΠΥΡΟΒΟΛΑΚΗ
20 ΠΑ ΠΛΟΥΤΟΣ του Αριστοφάνη, Μετάφραση – Σκηνοθεσία: Νίκος Παροίκος
21 ΣΑ Συναυλία με τους ΒLUES BUG, THE BET, THE BOOGIE SINNERS & DADDY’S WORK BLUSBAND
22 ΚΥ MUSIC DIAMONDS με τη Λόρνα. Συμμετέχουν: Μαρία Στάβαρη, στο πιάνο: Φώτης Νέζης, Γιώργος Μαγκίνης
23 ΔΕ ΞΥΠΝΑ ΒΑΣΙΛΗ του Δημήτρη Ψαθά, με τους Γιώργο Κωνσταντίνου, Γιώργο Παρτσαλάκη, Τάσο Χαλκιά
24 ΤΡ ΟΠΩΣ ΤΟΤΕ με το Γιάννη Μπουρνέλη, Βραδιά Αναψυκτηρίου, με: Π. Κιάμο, Ρ. Κούρτη, Λιζ. Νικολάου, Μπ. Τσέρτο, Ελ.Φιλίνη κ.ά.
25 ΤΕ Συναυλία με τους ΝΙΚΟ ΖΙΩΓΑΛΑ, JOHNNY VAVOURAS, ΩΡΙΩΝΕΣ & DOUBLE DUO ΥΓΡΟΝ ΠΥΡ
26 ΠΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΦΥΤΡΩΣΑΝ ΣΤΟΝ ΚΗΠΟ Παιδική Παράσταση, Σκηνοθεσία: Κοραλία Τσόγκα – Εύη Μητσοπούλου
27 ΠΑ ΦΙΑΚΑΣ του Δ. Κ. Μισιτζή, Πρωταγωνιστούν: Γ. Χουλιάρας, Ντ. Ποντικόπουλος, Ζ. Θεοδοσίου & Ευθ. Μπαλαγιάννης
28 ΣΑ ΤΗ ΒΟΥΛΗ ΘΑ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙΣ ΜΩΡΗ Πρωταγωνιστούν: Άννα Παναγιωτοπούλου, Μίρκα Παπακωνσταντίνου, Χρύσα Ρώπα,
Αντώνης Καφετζόπουλος, Γεράσιμος Σκιαδαρέσης κ.ά.
29 ΚΥ ΦΤΑΣΕ ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ Χορευτική σύμπραξη Κρητών & Ποντίων με τον Γιώργο & Γιάννη Μεγαλακάκη
30 ΔΕ ΤΑ ‘ΔΑ ΟΛΑ Σατιρική κωμωδία με live μουσική του Γιώργου Γιαννακόπουλου
31 ΤΡ ΘΑ ΠΗΔΗΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ Πρωταγωνιστούν: Πέτρος Μπουσουλόπουλος, Κάτια Νικολαΐδου, Μάνος Παπαγιάννης κ.ά.

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ
1 ΤΕ Ο ΤΖΙΜ ΤΟ ΤΖΙΤΖΙΚΙ ΚΑΙ Η ΣΥΜΜΟΡΙΑ ΤΟΥ ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΟΥ ΤΥΦΛΟΠΟΝΤΙΚΑ του Ευγένιου Τριβιζά Παιδική Παράσταση
2 ΤΡ CARMEN FLAMEGO του George Bizet, από ομάδα 100 χορευτών Danza Flamenca Grupo του Βασίλη Σκεπετάρη
5 ΚΥ Η ΑΛΙΚΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΘΑΥΜΑΤΩΝ Σκηνοθεσία – διασκευή: Γιάννης Λιούμπης Παιδική Παράσταση
6 ΔΕ ΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΞΑΝΑΡΧΟΝΤΑΙ του Αλέκου Σακελλάριου Σκηνοθεσία: Χαρούλα Σαμπατάκου
8 ΤΕ Συναυλία με τους ΦΙΛΙΠΠΟ ΠΛΙΑΤΣΙΚΑ & ΕΛΕΩΝΟΡΑ ΖΟΥΓΑΝΕΛΗ
20 ΣΑ Συναυλία NEED, 3FOLD PAIN, PARTHIAN SHOT, REIGNSTAR Βραδιά metal μουσικής
21 TΡ ΠΕΡΣΕΣ του Αισχύλου, Σκηνοθεσία: Γιάννης Νικολαΐδης, Παίζουν: Φ. Φιλοσόφου, Ζ. Ρόχας, Γ. Νικολαΐδης
22 TΕ ΟΙ ΑΘΛΟΙ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ της Κάρμεν Ρουγγέρη, Μουσική: Γιάννης Μακρίδης Παιδική Παράσταση
23 ΠΕ Συναυλία με το ΜΙΛΤΟ ΠΑΣΧΑΛΙΔΗ
24 ΠΑ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ των Νίκου Μουτσινά – Τζένη Διαγούπη
25 ΣΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ Ο ΣΑΙΞΠΗΡ ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ Πρωταγωνιστούν: Γ. Γεννατάς, Ν. Δραγούμη, Αντ. Λουδάρος, Α. Σακελλαρίου
26 ΚΥ Ο ΜΑΡΞ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΑ ΑΜΑΡΤΗΜΑΤΑ ΤΩΝ ΜΙΚΡΟΑΣΤΩΝ Σκηνοθεσία: Ίλιας Κοντού
27 ΔΕ Συναυλία με τους ΑΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΤΣΙΜΙΧΑ
28 ΤΡ Η ΚΩΜΩΔΙΑ ΤΟΥ ΤΥΧΑΙΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΕΝΟΣ ΑΝΑΡΧΙΚΟΥ του Ντάριο Φο, με το Σπύρο Παπαδόπουλο
29 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΩΣ 2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΧΟΡΟΥ & ΜΟΥΣΙΚΗΣ Οι Χορευτές του κόσμου – Earthdancers

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ
3 ΔΕ Συναυλία με το ΝΙΚΟ ΖΩΪΔΑΚΗ Κρητικό ξεφάντωμα
4 ΤΡ ΙΠΠΗΣ του Αριστοφάνη, Σκηνοθεσία: Σταμάτης Φασουλής, Παίζουν: Πέτρος Φιλιππίδης, Γιάννης Ζουγανέλης, Τ. Παπαματθαίου κ.ά.
5 ΤΕ ΟΡΝΙΘΕΣ του Αριστοφάνη, Σκηνοθεσία: Γιάννης Κακλέας, με το Βασίλη Χαραλαμπόπουλο
6 ΠΕ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΕΧΕΙ ΠΙΕΣΗ της Δήμητρας Παπαδοπούλου, Πρωταγωνιστούν: Κώστας Βουτσάς, Ελισάβετ Κωνσταντινίδου κ.ά.
7 ΠΑ ΟΙΔΙΠΟΥΣ ΕΠΙ ΚΟΛΩΝΩ του Σοφοκλή, Σκηνοθεσία: Λεωνίδας Τσιριγκούλης
8 ΣΑ Συναυλία ΓΙΑΝΝΗ ΑΓΓΕΛΑΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ
9 ΚΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΣ ΤΣΙΡΚΟ του Ιάκωβου Καμπανέλλη, Διευθύνει ο Σταύρος Ξαρχάκος, Πρωταγωνιστούν: Γιώργος Αρμένης κ.ά.
10 ΔΕ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΕΝ ΑΥΛΙΔΙ του Ευριπίδη, Πρωταγωνιστούν: Καριοφυλλιά Καραμπέτη, Στέλιος Μάινας, Μηνάς Χατζησάββας κ.ά.
12 ΤΕ Συναυλία με τη ΜΕΛΙΝΑ ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ
13 ΠΕ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ Μουσικοθεατρική Παράσταση της Πολύνας Γκιωνάκη
14 ΠA Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΑΣ ΑΓΝΩΣΤΟΣ κος ΓΚΑΤΣΟΣ Μουσικοθεατρική Παράσταση
15 ΣΑ Tο τρένο του TANGO Χοροθεατρική ομάδα, Σενάριο – Σκηνοθεσία: Τζεβελέκης Ιωάννης
16 ΚΥ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ή Η ΤΡΟΪΚΑ ΤΟΥ 1897 του Γεωργίου Η. Ησαΐα, με τη Δημοτική Θεατρική Σκηνή Γαλατσίου σε σκηνοθεσία Δ. Κώτση
17 ΔΕ ΟΙΔΙΠΟΥΣ ΤΥΡΑΝΝΟΣ του Σοφοκλή, Πρωταγωνιστούν: Αιμίλιος Χειλάκης, Κωνσταντίνος Μαρκουλάκης κ.ά.