ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΕ CINEMA το μεγαλύτερο παιδικό φεστιβάλ της πόλης, ξεκινάει 13-14 Οκτωβρίου για 32 Σαββατοκύριακα με 400 προβολές των καλύτερων παιδικών ταινιών και 152 διαφορετικές ταινίες, 16 παραστάσεις θεάτρου Σκιών, 16 παραστάσεις Κουκλοθέατρου, 8 παραστάσεις θεάτρου… και πολλές μυστικές συναυλίες!
Φέτος το Festival θα έχει δράσεις σε ολους τους χώρους του και κυρίως στην κεντρική του Αίθουσα τον παράδεισο Δωρέαν μαθήματα Ζωγραφικής /Μαθηματα Μαγειρικής, Μαθήματα Μαγείας και Καραόκε.. Ενώ στην αίθουσα του Θερινού κινηματογράφου του Παράδεισου θα δημιουργηθεί ένας ειδικός χώρος στον οποίο τα παιδιά θα παίζουν δωρεάν με Bungee Trampoline και Αναρριχητικό πύργο την εγγύηση της Air games
ΠΑΡΤΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΛΑΤΕ!
10.30: ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ 3: ΦΥΓΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ
12.00: ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ 3: ΦΥΓΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ
13.45: ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ 3: ΦΥΓΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ
15.30: ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ 3: ΦΥΓΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ
17.30: ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ 3: ΦΥΓΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ
19.30: ΜΑΔΑΓΑΣΚΑΡΗ 3: ΦΥΓΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 27/10
10.30: TZIMI NIOYTΡΟΝ: ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΙΔΙΟΦΥΪΑ
12.00: TZIMI NIOYTΡΟΝ: ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΙΔΙΟΦΥΪΑ
13.45: ΦΑΡΜΑ ΣΤΟΡΥ
15.30: ΦΑΡΜΑ ΣΤΟΡΥ
17.30: ΜΠΟΜΠ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗΣ
19.30: ΜΠΟΜΠ ΣΦΟΥΓΓΑΡΑΚΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 28/10
16.00: ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ “ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ” ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ “ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΟΧΙ”
17.30: ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ “ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ” ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ “Ο ΕΛΛΗΝΟΙΤΑΛΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ”
19.15:ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ “ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ” ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ “Ο ΕΛΛΗΝΟΙΤΑΛΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ”
ΣΑΒΒΑΤΟ – ΚΥΡΙΑΚΗ 3-4/11
10.30: ΠΑΡΑΝΟΡΜΑΝ: ΜΙΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ
12.00: ΠΑΡΑΝΟΡΜΑΝ: ΜΙΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ
13.45: ΠΑΡΑΝΟΡΜΑΝ: ΜΙΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ
15.30: ΠΑΡΑΝΟΡΜΑΝ: ΜΙΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ
17.30: ΠΑΡΑΝΟΡΜΑΝ: ΜΙΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ
19.30: ΠΑΡΑΝΟΡΜΑΝ: ΜΙΑ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10/11
10.30: Ο ΓΚΑΡΦΙΛΝΤ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΕΡΗΡΩΕΣ
12.00: Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΠΑΓΕΤΩΝΩΝ
13.45: Ο ΑΛΒΙΝ ΚΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ 3
15.30: ΡΙΟ
17.30: Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΠΑΓΕΤΩΝΩΝ 4: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΗΠΕΙΡΩΝ
19.30: Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΠΑΓΕΤΩΝΩΝ 4: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΗΠΕΙΡΩΝ
ΚΥΡΙΑΚΗ 11/11
10.30: ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
12.00: Ο ΔΕΙΝΟΣΑΥΡΟΣ
13.45: ΧΟΡΤΟΝ
15.30: ΡΙΟ
17.30: Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΠΑΓΕΤΩΝΩΝ 4: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΗΠΕΙΡΩΝ
19.30: Η ΕΠΟΧΗ ΤΩΝ ΠΑΓΕΤΩΝΩΝ 4: Ο ΧΟΡΟΣ ΤΩΝ ΗΠΕΙΡΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 17/11
10.30: ΖΟΥΜΠΑΙΟΣ ΚΑΙ ΙΟΥΛΙΕΤΑ
12.00: ΤΟ ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΤΗ
13.45: ΧΕΛΩΝΟΝΙΝΤΖΑΚΙΑ
15.30: ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ:ΤΡΕΛΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΑΓΡΙΑ ΔΥΣΗ
17.30: ΠΕΙΡΑΤΕΣ!
19.30: ΠΕΙΡΑΤΕΣ!
ΚΥΡΙΑΚΗ 18/11
10.30: ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ
12.00: ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ
13.45: ΓΑΤΟΣ ΣΠΙΡΟΥΝΑΤΟΣ
15.30: ΓΑΤΟΣ ΣΠΙΡΟΥΝΑΤΟΣ
17.30: ΠΕΙΡΑΤΕΣ!
19.30: ΠΕΙΡΑΤΕΣ!
ΣΑΒΒΑΤΟ -ΚΥΡΙΑΚΗ 24-25/11
11.00: Ο ΑΣΤΕΡΙΞ ΚΑΙ ΒΙΚΙΝΓΚ: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗ ΒΡΕΤΑΝΗ
13.00: Ο ΑΣΤΕΡΙΞ ΚΑΙ ΒΙΚΙΝΓΚ: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗ ΒΡΕΤΑΝΗ
15.00: Ο ΑΣΤΕΡΙΞ ΚΑΙ ΒΙΚΙΝΓΚ: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗ ΒΡΕΤΑΝΗ
17.00: Ο ΑΣΤΕΡΙΞ ΚΑΙ ΒΙΚΙΝΓΚ: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗ ΒΡΕΤΑΝΗ
19.00: Ο ΑΣΤΕΡΙΞ ΚΑΙ ΒΙΚΙΝΓΚ: ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΗ ΒΡΕΤΑΝΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ -ΚΥΡΙΑΚΗ 1-2/12
10.20: BRAVE
12.00: BRAVE
13.50: BRAVE
15.40: BRAVE
17.40: BRAVE
19.40: BRAVE
ΣΑΒΒΑΤΟ 8/12
10.30: ΚΟΚΚΙΝΟΣΚΟΥΦΙΤΣΑ 2: ΣΚΟΥΦΙΤΣΑ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΚΑΚΩΝ
11.50: ΕΛ ΣΙΝΤ, Ο ΙΠΠΟΤΗΣ
13.30: Η ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΚΑΙ Ο ΒΑΤΡΑΧΟΣ
15.30: Η ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΚΑΙ Ο ΒΑΤΡΑΧΟΣ
17.30: ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 2
19.30: ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 2
ΚΥΡΙΑΚΗ 9/12
10.30:ΤΟ ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΜΑΡΙΟΝΕΤΑΣ “ΓΚΟΤΣΗ” ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ: “ΠΗΤΕΡ ΠΑΝ”
11.50: ΤΟ ΚΟΥΚΛΟΘΕΑΤΡΟ ΜΑΡΙΟΝΕΤΑΣ “ΓΚΟΤΣΗ” ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ: “ΠΗΤΕΡ ΠΑΝ”
13.30: ΜΑΛΛΙΑ ΚΟΥΒΑΡΙΑ
15.30: ΜΑΛΛΙΑ ΚΟΥΒΑΡΙΑ
17.30: TOY STORY 3
19.30: TOY STORY 3
H ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ